JEDNOTKA SBORU DOBROVOLNÝCH HASIČŮ MĚSTA PLANÁ NAD LUŽNICÍ

Aktuálně

Požár osobního automobilu

01.10.2015, 20:23

Dne 19.9.2015 se konala soutěž Táborské hasičské ligy v požárním útoku ve Zhoři, kam naše jednotka dovážela vodu společně s táborskými a sezimovoústeckými kolegy. Okolo páté hodiny nás opustila Tatra táborských dobrovolných hasičů, která vyrazila na požár osobního automobilu do ulice Varšavská v Táboře. Naše cisterna vyrazila cca o hodinu později, kdy byl v čase 18.18 vyhlášen poplach na požár osobního automobilu u obce Klenovice. Hned po příjezdu byla však jednotka odvolána zpět na základnu.

 

 

Záchranářský den v Roudné

01.10.2015, 20:19

Dne 5.9.2015 jsme se zúčastnili Záchranářského dne v Roudné, který pořádal Sbor dobrovolných hasičů Roudná. Na akci jsme předvedli ukázku hašení požáru a předlékařské první pomoci.

 

FOTO

Požár lesní hrabanky v Plané

26.08.2015, 19:43

Dne 26.8.2015 je jednotce SDH Planá nad Lužnicí v čase 17.05 vyhlášen poplach na požár lesní hrabanky v Plané nad Lužnicí, ul. Soukenická. Jednotka vyjíždí už za necelé 4 minuty v počtu 1+5. Po příjezdu na místo je průzkumem zjištěno, že na místě je již hlídka Policie ČR a Městská policie Planá nad Lužnicí. Dále pak, že došlo k požáru lesní hrabanky o rozloze 1x1 metr. Na lokalizaci je nasazen jeden útočný proud. Na místo se dostavuje cisterna CAS 32 T815 profesionálních kolegů z Tábora, která zůstává v záloze. V čase 17.22 je nahlášena lokalizace a jednotky se vrací na své základny.

 

Požár strniště ve Skrýchově u Malšic

25.08.2015, 15:57

Dne 14.8.2015 byl vyhlášen v 8.43 požární poplach na požár strniště u obce Skrýchov u Malšic. Cestou k zásahu byla však cisterna plánských hasičů odvolána zpět na základnu pro malý rozsah požáru a dostatek sil a prostředků na místě.

Požár rodinného domu v Dražičkách

17.08.2015, 18:20

Dne 12.8.2015 byl vyhlášen ve 02.17 požární poplach na požár nízké budovy v obci Dražičky. Ve 02.21 už vyjíždí družstvo s osádkou 1+5 a cestou se dozvídá z operačního střediska, že se jedná o požár rodinného domu. Po příjezdu na místo je průzkumem zjištěno, že na místě již zasahuje jednotka HZS PS Tábor s technikou CAS 24 Scania, CAS 32 T815 a AZ 30 IFA. Na pokyn velitele zásahu provádí plánská jednotka doplnění vody do CAS 32 T815 táborských profesionálů. Po příjezdu našich dobrovolných kolegů z Tábora s technikou CAS 15 MAN a CAS 32 T148 ještě doplňujeme vodu do táborského MANa a pak jsme velitelem zásahu odesláni zpět na základnu. 

Hlášený kouř z lesa v Klenovicích

11.08.2015, 20:50

V neděli byl ve 20.32 vyhlášen poplach na hlášený kouř z lesa u železniční trati mezi obcemi Klenovice a Roudná. Cestou do Klenovic však žádný kouř nevidíme a tak na pokyn operačního důstojníka projíždíme les až ke skládce v Roudné. Za námi přijíždí na místo jednotka SDH Klenovice a společně provádíme průzkum tělesa skládky s negativním výsledkem. Za dalších pět minut se dostavuje jednotka profesionálních kolegů ze stanice Soběslav, která přejížděla od likvidace následků bouřky ve Veselí nad Lužnicí, jejíž velitel rozhodl o průzkumu lesa směrem na ovčín (JSDH Klenovice) a směrem do Roudné (JSDH Planá nad Lužnicí). Opět nikde nejsou známky plamenů ani kouře, proto jsou jednotky odeslány na své základny a událost je překlasifikována na planý poplach.

Požár pole ve Zhoři u Mladé Vožice

11.08.2015, 20:49

Po odjezdu z požářiště u Stoklasné Lhoty jsme cestou k požáru ve Zhoři u Mladé Vožice doplnili vodu u čerpacího stanoviště, které bylo zřízeno na návsi ve Stoklasné Lhotě. Po doplnění cisterny jsme se chystali pokračovat v cestě do Zhoře, když přišla zpráva od operačního důstojníka, že požár ve Zhoři je již lokalizován a naší jednotky již není potřeba. Po příjezdu na základnu nás čekala téměř dvouhodinová údržba a dozbrojení techniky, aby byl MAN opět připraven na další pomoc občanům.

 

Další požár pole

11.08.2015, 20:48

Po dvaceti devíti kilometrové cestě od požáru pole ve Skalici dorazila plánská jednotka v 16.44 k požáru pole a lesa ve Stoklasné Lhotě. Ihned dostáváme za úkol začít hasit remízek předělující 2 pole, a který pokračoval k lesu. Na tuto činnost je nasazen jeden proud C52. Hasební práce na přiděleném cca 70 metrovém úseku nám trvají další necelé dvě hodiny, protože zde požár zasáhl vzrostlé keře a šířil se i kořenovým systémem. Po ukončení hasebních prací je jednotka v 18.36 odeslána k dalšímu požáru, tentokrát do obce Zhoř u Mladé Vožice.

 

Požár pole ve Skalici

11.08.2015, 19:16

V sobotu 8. 8. 2015 jsme měli perný den. V 9 ráno úklid garáže a údržba techniky a ve 14.00 jsme měli domluvenou ukázku techniky pro dětský tábor v Doubí u Tábora. Ve 13.29 je však vyhlášen požární poplach.

Jednotka vyjíždí za čtyři a půl minuty mezi obce Skalice a Třebiště na požár balíkovače a strniště. Po příjezdu na místo je průzkumem zjištěno, že zde již zasahují profesionální kolegové ze stanice Soběslav a požár se šíří po strništi přímo proti přijíždějícím plánským hasičům. Na jejich zkrocení je nasazen vysokotlaký proud. Poté se jednotka přesunula k hořícímu obecnímu lesíku a balíkovači. Zde se požár šířil vysokou trávou za lesíkem. Na likvidaci jsou nasazeny 3 útočné proudy C52. Dále je zjištěno, že vítr přenesl žhavý popel na sousední podmítnuté pole. Všech šest ohnisek na tomto poli bylo zlikvidováno vysokotlakým proudem. Nakonec je na pokyn velitele zásahu požářiště prolito lafetou a kropicí lištou. Po doplnění vody u místního rybníka jsme po více než dvou a půl hodinách hašení odesláni k dalšímu požáru pole a lesa ve Stoklasné Lhotě, se kterým již bojují naši profesionální i dobrovolní kolegové z velké části táborska.

 

Za fotografie děkujeme panu Jiřímu Brtovi. (ZDE)

Požár nákladního automobilu ve Dvorcích

05.08.2015, 10:31

Dne 4.8. byl v 15.14 vyhlášen požární poplach na požár dopravního prostředku na poli v obci Dvorce u Tučap. Po příjezdu na místo zde již zasahovali profesionální kolegové ze stanice Soběslav. Průzkumem bylo zjištěno, že došlo k požáru kabiny nákladního automobilu a požár se rozšířil i na okolní strniště. Na pokyn velitele zásahu provedla jednotka pomocí jednoho proudu C a jednoho vysokotlakého proudu dohašení strniště a okolí blízkého pole, aby se požár nemohl rozšířit. V 16.02 byla jednotka odeslána zpět na svou základnu.

 

FOTO

 | 2 | | ...
 

Výstrahy ČHMÚ


Výstrahy!

Hladina a průtok Lužnice v Klenovicích


Výška hladiny a průtok stanici Klenovice

Aktuální radarová data


Aktuální radarová data

OdkazyRadyvnouzi.cz

VarujemeVas.cz