Svatováclavské slavnosti

26.09.2011, 15:04

Dne 24.9. 2011 se v Plané nad Lužnicí uskutečnily oslavy ke svátku sv. Václava. Plánský hasičský sbor byl proto požádán o pomoc s přípravou areálu, kde se měly slavnosti konat. Skoro celý páteční den jsme tedy stavěli stany, stánky, naváželi občerstvení, lavičky, stoly... bylo toho dost. V sobotu jsme pak zajišťovali občerstvení pro účinkující i veřejnost. Vybraná skupina čtyř hasičů tvořila čestnou stráž u vlajky našeho města a dnes již partnerského města Hluk. Dále jsme dohlíželi na bezpečnost v areálu. Fotogalerie od pana Jiřího Řeháčka v odkazu.

Požár objektu bývalého JZD

18.09.2011, 12:08

Dne 17.9.2011 v 18.19 byla naše jednotka vyslána k požáru bývalého prasečáku v obci Maršov. Průzkumem bylo zjištěno, že se v objektu nachází uskladněné seno a budova je zcela zasažena požárem. Velitel zásahu na místo povolal nakladač na vyvezení hořícího sena z objektu. Jednotka pomocí proudu C52 prováděla hasební práce. Po ohlášení lokalizace byla naše jednotka odeslána zpět na základnu. Jednotky HZS PS Tábor, SDH Tábor, SDH Malšice a SDH Bechyně zůstaly na místě. Po cca hodině byly odeslány na základny jednotky HZS PS Tábor a SDH Tábor. Jednotky SDH Bechyně a Malšice prováděly dohašovací práce a monitoring. Celkem bylo nasazeno 10 cisteren z pěti jednotek. K zásahu bohužel nemáme foto.

Požár mezistřešního prostoru

12.09.2011, 18:39

Dne 2.9.2011 v 16.50 byl vyhlášen jednotce požární poplach na požár v bývalém areálu Vodních staveb. Vyjíždělo družstvo v počtu 3+1. Průzkumem bylo zjištěno, že došlo k zahoření střešní izolace. Požár byl lokalizován dvě minuty po příjezdu první jednotky. Na místo se kromě našich hasičů dostavily jednotky SDH Tábor s technikou CAS 32 T148 a CAS 15 MAN, HZS PS Tábor s technikou CAS 32 T815, CAS 24 Scania a AZ 30 IFA a jednotka HZS Tábor z požární stanice Soběslav s technikou CAS 30 T815. Po lokalizaci požáru bylo naše družstvo vysláno na střechu, aby rozebíralo plechovou krytinu a odstraňovalo izolaci, aby byla nalezena skrytá ohniska. K tomuto účelu byla dopravena i termokamera, která odhalý skrytá ohniska i pod povrchem. Po likvidaci požáru byly vráceny odstraněné plechy zpět na střechu, aby případný déšť nezpůsobil další škody. Zásah byl pro naší jednotku ukončen v 19.44, kdy se vrátila na základnu.

Krušná noc plánských hasičů

14.07.2011, 19:43

Krátce po dvacáté hodině byla jednotka vyslána KOPIS ČB ke spadlému stromu v Plané nad Lužnicí v jedné z ulic v Zářečí. Jednotka vyjela s DA Ford Transit v počtu 1+2 a strom pomocí motorové pily rozřezala. Jednotka se vrátila na základnu okolo 21.00. To jsme ale ještě netušili, co přijde za 25 minut.

Jednotce byl znovu vyhlášen poplach na stromy popadané mezi obcemi Hlavatce a Sudoměřice u Bechyně. Jednotka tedy ve 21.30 vyrazila na svou dlouhou noční jízdu.

Po \"dobytí\" se do Sudoměřic přes několik popadaných větví byl jednotce znovu vyhlášen poplach. Jednotka se tedy vydala ze Sudoměřic zpět do Plané nad Lužnicí a Zhoře, kde se mělo nacházet několik stromů. Mezi obcemi Obora a Lom sme narazili na další popadané větve. Po jejich odklizení jsme se konečně dostali do Zhoře, kde už někdo silnici uvolnil. Pokračovali jsme přes Lhotu Samoty, kde také nebylo nic nalezeno a v Plané u hřbitova taktéž. Po informování operačního střediska, že naše jednotka vyčistila danné úseky jsme si mysleli, že se vydáme zpět na základnu. Omyl.

Operační důstojník nás odeslal směrem do Malšic, kde v tu dobu zuřil požár rodinného domku, abychom uvolnili cestu směrem od Malšic přes Čenkov u Malšic do Dobřejovic. A tady jsme strávili další dvě hodiny, protože cesta byla absolutně neprůjezdná kvůli popadaným stromům z dubové aleje. Po probojování se až ke Stádleckému mostu jsme se otočili a vydali se zpět do Malšic pro další pokyny od operačního střediska. To už nás ale poslalo na základnu, protože všechny hlášené události byly vyřešeny. Návrat na stanici byl hlášen v 1.15 . Celkem jsme rozřezali a odklidili asi 7 stromů a okolo 30 větví.

Požár střechy v Ústrašicích

10.07.2011, 19:27

Dnes v 1.56 byl vyhlášen jednotce poplach na požár střechy garáže v obci Ústašice. Naši hasiči vyjížděli ve 2.01 v počtu 1+6 s technikou CAS 25 Ś706 RTHP. Po příjezdu na místo události už zasahovali táborští profesionálově s technikou CAS 32 T815 a CAS 24 Scania a tak byla jednotka ponechána v záloze na místě zásahu. Jednalo se o požár cca 1m2, kdy došlo k zahoření několika latí zřejmě od úderu blesku. Hasiči provedli rozebrání zasaženého místa a jeho uhašení vysokotlakým proudem. Poté jsme vyměnili poničené tašky a nahradili je novýmy, aby majiteli nevznikla další škoda průsakem vody. Poté byl zásah pro všechny jednotky ukončen. Návrat na základnu byl na Krajské Operační a Informační středisko nahlášen ve 3.24. Na místo zásahu se dostavila i hlídka Policie ČR. Omlouváme se za zhoršenou kvalitu fotek.

08.07.2011, 15:28

Na web byly nahrány fotogalerie z roku 2009. Po kliknutí na obrázek vpravo budete odkázáni na fotogalerii k požáru truhlářské dílny ze dne 17.10.2009. Autorem fotografií je nprap. Martin Petrák, vyšetřovatel HZS Tábor.

Nový web

29.06.2011, 21:25

Právě byl spuštěn nový web. Prozatím není vytvořena fotogalerie a vyplněny zásahy za letošní rok. Do 10.7.2011 bude web 100% funkční. Doufáme, že se bude líbit :-)

... | | 13